Jaka jest nasza szkoła?

Nasza szkoła jest bezpieczna i przyjazna uczniom. Dysponujemy dużymi, jasnymi i bogato wyposażonymi salami lekcyjnymi, dwiema pracowniami komputerowymi z dostępem do Internetu oraz Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej.

W naszej szkole uczniowie mogą rozwijać swoje zdolności i zainteresowania w różnorodnych kołach zainteresowań i zajęciach pozalekcyjnych, miedzy innymi:
  • polonistycznym,
  • kołach językowych,
  • matematycznym,
  • plastycznym,
  • teatralnym,
  • ekologicznym,
  • biologicznym,
  • fizycznym,
  • chemicznym,
  • oraz zajęciach sportowych.

Uczeń napotykający trudności może liczyć na pomoc. Oferujemy zajęcia wyrównawcze oraz terapeutyczne dla dyslektyków i dysortografików. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem metod aktywizujących. Harmonogram zajęć pozalekcyjnych.

Mamy na swoim koncie wiele osiągnięć. Uczniowie biorą udział w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych i zajmują czołowe miejsca. Osiągnięcia uczniów.
Rokrocznie nasi uczniowie uzyskiwali tytuł laureata i finalisty wojewódzkich konkursów przedmiotowych, co umożliwia przyjęcie do każdej szkoły ponadgimnazjalnej.

Nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki z egzaminów gimnazjalnych. Według trzyletnich wskaźników obliczonych na podstawie wyników jesteśmy szkołą sukcesu. Średnie wyniki z ostatnich trzech lat - sprawdź.
Więcej informacji na stronie elipsy.ewd.edu.pl. Skorzystaj z wyszukiwarki.

Od roku szkolnego 2010/2011 nasze gimnazjum uczestniczy w projekcie innowacyjnym "ICT w nauczaniu przedmiotów matematycznych i przyrodniczych" umożliwiającym uczniom wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnej podczas zajęć.

Za co lubię swoją szkołę?

- O szczerą opinię na ten temat poprosiliśmy kilku uczniów naszego gimnazjum. Zapraszamy do lektury!

-Lubię moje gimnazjum, ponieważ czuję się w nim bezpiecznie. Mogę porozmawiać z nauczycielem gdy mam jakiœ problem. Panuje tu miła atmosfera.

Aleksandra Modzelewska kl. I a

- W naszej szkole panuje miła atmosfera. Mam w niej dużo kolegów. Jest też w niej dużo imprez i wycieczek. Gdy pojawiają się jakieś problemy, nauczyciele szybko je rozwiązują. Przeznaczają też swój czas na liczne koła i zajęcia pozalekcyjne.

Michał Wielgat kl. II c

- Lubię moją szkołę, ponieważ dzięki niej mogę się czegoœ nauczyć. Poza tym spotykam się w niej z przyjaciółmi. Nie żałuję, że wybrałam właœnie tę szkołę i cieszę się każdą chwilą spędzoną w niej.

Adrianna Kiełczewska kl. I a

- Lubię moją szkołę, ponieważ nauczyciele są obiektywni, a wśród uczniów panuje miła atmosfera.

Korneliusz Warsiewicz kl. III b

- Lubię chodzić do mojej szkoły, ponieważ czuję się w niej bezpiecznie. Jest duża oferta zajęć pozalekcyjnych i konkursów szkolnych. Szkoła organizuje uczniom przeróżne rozrywki. Wiedzę zdobywa się tu łatwo i przyjemnie.

Klaudia Kosińska kl. I a

Aktualizacja: 23.10.2013