Wydarzenia sportowe w roku szkolnym 2015/2016

Szachowe sukcesy

W kwietniu 2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch zawodach szachowych w Szczuczynie i Danówku. I mogą pochwalić się sukcesami.
W Otwartych Mistrzostwach Szczuczyna w kategorii gimnazjów I miejsce zajął Konrad Romanowski. Kolejne dwa miejsca na podium wywalczyli - Michał Kozłowski i Kacper Kacprzak.
Natomiast w Danówku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Zrzeszenia LZS. Udział w nich wzięło blisko 170 zawodniczek i zawodników z wysokimi kategoriami szachowymi m. in. z Suwałk, Łomży, Sokółki. Wśród nich byli zawodnicy z klubów I i II ligi szachowej.
W kategorii szkół gimnazjalnych 11 miejsce zajął Michał Kozłowski. Na 13 miejscu znalazł się Konrad Romanowski, na 14 - Mariusz Maciorowski. Kacper Kacprzak zajął 20 miejsce.
Dla naszych uczniów była to dobra okazja do podniesienia swych szachowych umiejętności, co pewnie zaowocuje w przyszłości podczas nie tylko szkolnych turniejów.

Do udziału w tych turniejach zachęcił ich p. Wiesław Jerulank.

Półfinał Gimnazjady Grupy Zachodniej w piłce siatkowej chłopców

W dniu 28.11.2015 r. na hali sportowej ZS nr 2 w Grajewie odbył się Półfinał Gimnazjady Grupy Zachodniej w piłce siatkowej chłopców, którego organizatorem było nasze gimnazjum.
W turnieju wzięły udział zespoły gimnazjalne z Danówka, Śniadowa, Zabiela i Grajewa.
Nasz zespół w składzie: Dawid Chojnowski, Mateusz Żemajduk, Jonatan Kropiewnicki, Konrad Lenkiewicz, Edwin Suszczyński, Mateusz Stelmaszyński, Jakub Sztachelski, Przemysław Obrycki, Michał Kozłowski wywalczył I miejsce wygrywając wszystkie mecze.

Końcowa klasyfikcja turnieju:
I miejsce - PG 3 Grajewo,
II miejsce – PG Danówek,
III miejsce – PG Zabiele,
IV miejsce – PG Śniadowo.

Nasza drużyna uzyskała awans do Finału Grupy Zachodniej w piłce siatkowej chłopców.

Drużynę przygotowywał i prowadził p. Janusz Jarząbek.

Gimnazjada Powiatu Grajewskiego w piłce siatkowej chłopców

Dnia18.11.2015r. w sali Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie odbyła się Gimnazjada Powiatu Grajewskiego w piłce siatkowej chłopców. Drużyna w składzie: Dawid Chojnowski, Mateusz Wojciechowski, Mateusz Stelmaszyński, Mateusz Żemajduk, Jonatan Kropiewnicki, Konrad Lenkiewicz, Eriwn Suszczyński, Przemysław Obrycki i Jakub Sztachelski zajęła I miejsce.

Drużyna awansowała do dalszych rozgrywek.

Drużynę przygotowywał i prowadził p. Janusz Jarząbek.

Finały Gimnazjady Województwa Podlaskiego w indywidualnych biegach przełajowych

Dnia 17 października 2015 roku na leśnych trasach Pietrasz w Białymstoku odbyły się Finały Gimnazjady Województwa Podlaskiego w indywidualnych biegach przełajowych. W finałach prawo startu miało po 60 zawodników w każdym roczniku (2002, 2001 i 2000) wyłonionych na gimnazjadach powiatowych, a następnie w półfinałach wojewódzkich.

Nasze gimnazjum reprezentował Michał Kozłowski, który zajął wysokie V miejsce.

W/w ucznia przygotowywał p.Janusz Jarząbek.

Gimnazjada Grupy Zachodniej w indywidualnych biegach przełajowych

3 października 2015 r. na trasach biegowych w Rybakach gm. Miastkowo odbyła się Gimnazjada Grupy Zachodniej w indywidualnych biegach przełajowych. Nasze gimnazjum reprezentowali: Julia Jankowska, Weronika Siedlecka, Małgorzata Walicka, Michał Kozłowski, Kamil Modzelewski.

Awans do zawodów wojewódzkich wywalczył Michał Kozłowski zajmując II miejsce wśród chłopców rocznika 2002.

W/w uczniów przygotowywali: Leszek Wojciech Arciszewski, Zbigniew Łajewski, Janusz Jarząbek.

Gimnazjada Powiatu Grajewskiego w indywidualnych biegach przełajowych

Dnia 26.09.2015r. w Wąsoszu odbyła się Gimnazjada Powiatu Grajewskiego w indywidualnych biegach przełajowych. Po rozegraniu wszystkich biegów w poszczególnych kategoriach i rocznikach awans do następnych zawodów wywalczyli: Zofia Grzybek, Julia Jankowska, Weronika Siedlecka, Małgorzata Walicka, Michał Kozłowski, Kamil Modzelewski.

Michał Kozłowski wywalczył I miejsce w swojej kategorii i roczniku.

W/w uczniów przygotowywali: p.Lidia Łepkowska, p. Zbigniew Łajewski, p.Leszek Wojciech Arciszewski, p.Janusz Jarząbek.

Nagrodzeni za osiągniecia sportowe w roku szkolnym 2014 / 2015

Aktualizacja: 30.04.2016