"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca!"

Paulo Coelho

Działania w roku szkolnym 2016/2017

Zryw Wolnych Serc 2017

1 czerwca 2017 r odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki w Grajewie z inicjatywy KPP przy zaangażowaniu pedagoga szkolnego PG 3.

MODA NA ŻYCIE BEZ UZALEŻNIEŃ, na życie bez przemocy fizycznej i psychicznej, na życie godne i odpowiedzialne, na życie bezpieczne, na życie, którego wartością jest wolność - te i wiele innych haseł towarzyszyło naszej młodzieży podczas tegorocznej akcji profilaktycznej, która tym razem odbyła się w szerszym gronie w Grajewskim Centrum Kultury. Na akcję przybyli również uczniowie z ZSM nr 1 i ZSM nr 2.

Foto - KPP Grajewo

Foto - A.F.

Porozmawiajmy o depresji - spotkania z okazji Światowego Dnia Zdrowia 2017

Co roku - 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim kampanii Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja. Z tej okazji w naszym gimnazjum odbyły się 4 spotkania klas II i III z pedagogiem szkolnym. Film edukacyjny "Wiki, dlaczego to zrobiłaś?" oraz dyskusja wokół tego tematu wpłynęło na uświadomienie skali problemu. O depresji należy rozmawiać miedzy innymi po to, aby przełamać panującą w naszym społeczeństwie stygmatyzację chorób psychicznych, która dla wielu osób na całym świecie stanowi ogromną barierę uniemożliwiająca szukanie pomocy.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie udostępnił materiały edukacyjne z prośbą o rozpowszechnianie tych treści w celu dotarcia do jak największej liczby osób. Na korytarzu szkolnym sporządzona była tematyczna wystawka zorganizowana przez pedagoga szkolnego i Szkolne Koło Młodych Profilaktyków.

Pedagog szkolny: Anna Formejster

Chcesz wiedzieć więcej o depresji?

Doradztwo zawodowe w PG3

Konkurs Profilaktyczny "PRZERWIJMY MILCZENIE" i apel o przemocy

Uczniowie klas I -III naszego gimnazjum licznie przystąpili do ogłoszonego przez KPP w Grajewie (Zespół Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii) konkursu. Do organizacji konkursu włączyło się również Starostwo Powiatowe w Grajewie, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Nasza szkoła złożyła aż 25 prac, które z wielu wykonanych przez uczniów wybrał nauczyciel historii i plastyki - p.Tomasz Szewczyk.

14 grudnia 2016 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu połączone z apelem o przemocy. Prelekcję wygłosiła pani komisarz Kiluk.

Oto wyniki konkursu:
I m. – Anna Kozłowska (Ia)
II m. – Dominika Golubiewska (II b)
III m. – Wiktoria Dzik (II a)

Wyróżnienia:

piątek8.00 - 12.00

Dodatkowo dyżur dla rodziców: we wtorek 16:00-18:00

e-mail zaufania: anafor.pedagog@wp.pl

Zwróć się do pedagoga szkolnego, gdy:

- masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać;
- czujesz, że nikt cię nie rozumie, jesteś samotny;
- masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej;
chciałbyś z kimś porozmawiać;
- chcesz się podzielić swoja radością, sukcesem;
- masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Aktualizacja: 27.04.2017