Działania w ramach akcji "Ćwiczyć każdy może" w roku szkolnym 2013/2014

Lekcja z piłki koszykowej

18 marca 2014 r. została przeprowadzona lekcja z piłki koszykowej. Celem było doskonalenie m.in. dwutaktu z prawej i lewej strony kosza, wykonanie akcji z obrońcami oraz rzut do kosza z miejsca i z wyskoku.

Lekcję przeprowadził p.Wojciech Arciszewski

Konspekt zajęć

Zajęcia z piłki siatkowej

W ramach zajęć pozalekcyjnych prowadzone są w każdy wtorek zajęcia sportowe z piłki siatkowej dziewcząt. Celem zajęć jest rozwijanie uzdolnień i pasji oraz zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu. Poprzez organizację zajęć uczniowie poznają zasady gry, współpracę w zespole, a przy okazji dbają o kondycję fizyczną.

Zajęcia prowadzi p.Wojciech Arciszewski

Lekcja wychowania fizycznego

27 lutego 2014 r. odbyła się lekcja wychowania fizycznego z piłki siatkowej w grupie chłopców z klasy I c w ramach Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może" z okazji Roku Szkoły w Ruchu.
Inicjatorem tej lekcji był p. Janusz Jarząbek, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSM nr 3 w Grajewie.

Zmotywowani uczniowie i świadomi postawionych im celów przystąpili do wykonywania zadań. Było to widoczne w zaangażowaniu chłopców podczas ćwiczeń. Lekcja przebiegała w życzliwej i serdecznej atmosferze.

Konspekt zajęć

Turniej klasowy futsalu

Na przełomie stycznia i lutego 2014 odbył się turniej klasowy futsalu chłopców. Udział w nim wzięły klasy I, II i III. Celem rozgrywek było wyłonienie najlepszej drużyny piłkarskiej w szkole z danego rocznika. W trakcie turnieju panowała miła atmosfera z zachowaniem zasad fair play. Drużyny ze starszych klas, wykazując się większym doświadczeniem, udzielały niejednokrotnie cennych porad młodszym kolegom co owocowało na wynikach meczów.

Tabela wyników przedstawia się następująco:

Turniej zorganizował i przeprowadził p.W.Arciszewski.

Wyjazd na narty

Co roku w sezonie zimowym w naszej szkole organizowane są wyjazdy na narty dla młodzieży.
24 lutego 2014 r. została zorganizowana wycieczka do miejscowości Okrągłe, na stok narciarski. Chęcią nauki jazdy na nartach wykazali się uczniowie gimnazjum jak też młodsi ze szkoły podstawowej. Omówienie sprzętu oraz instruktarze udzielane przez nauczycieli skutkowały tym, że uczniowie mimo pierwszego kontaktu z nartami zaczęli jeździć samodzielnie. Wyjazd był bardzo udany a chętnych na następny wyjazd nie brakuje.

Organizatorami wyjazdu byli: p. I.Zagórska, p.A.Zagórski i p.W.Arciszewski

Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Uczniów, Rodziców i Nauczycieli ZSM nr 3 w Grajewie

18 stycznia 2014 r. odbył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Uczniów, Rodziców i Nauczycieli w ramach Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może" z okazji Roku Szkoły w ruchu.
Inicjatorem tej akcji był Samorząd Uczniowski oraz rodzice ZSM nr 3 w Grajewie.

Wszystkie mecze były zacięte i wyjątkowo wyrównane. Zmotywowane i zdeterminowane reprezentacje rzuciły się do walki o zwycięstwo już od pierwszych sekund spotkania. Każda drużyna miała na swoim koncie przegrany jak i wygrany mecz. Oto najciekawsze wyniki:

Drużyna Rodziców pokonała Gimnazjalistów,
Drużyna Nauczycieli pokonała Rodziców,
Drużyna Gimazjalistów pokonała Nauczycieli,
Drużyna SP 4 pokonała Rodziców.

Mimo silnej rywalizacji Turniej odbył się w przyjaznej atmosferze, a wspólnie spędzony czas był źródłem wzajemnego poznania, uczenia się od siebie trudnej sztuki fair play i dzielenia się radością z osiąganych celów.

Gratulujemy pomysłu rodzicom i przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego, tym bardziej, że SU zebrał kwotę 245,32 zł, która zostanie przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych i zabawek dla dzieci z oddziału przedszkolnego SP 4.

Po zakończonym spotkaniu (w kuluarach) dochodziły nas słuchy, że wszystkie drużyny będą przygotowywały się do rewanżu już w czerwcu!

Foto© p.Janusz Gajownik

Konspekty zajęć

Konspekt zajęć z piłki siatkowej

Konspekt zajęć z piłki koszykowej