Konkurs na exlibris

Październikowa Loteria z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych trwa

Każdy czytelnik, który w październiku odwiedzi i wypożyczy książkę w bibliotece szkolnej, weźmie udział w loterii z niespodzianką.

Losy czekają, biblioteka zaprasza ...

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2017

Co roku na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP-IASL- Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: "Książka nas łączy".

Do obchodów przyłączyła się również biblioteka SP4 w budynku B podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Każdy czytelnik, który odwiedzi bibliotekę i wypożyczy książkę będzie mógł wziąć udział w loterii z niespodzianką.

Poza tym przez cały miesiąc na korytarzu szkolnym będzie trwała akcja "Uwolnij książkę".

"Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży", ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych: w parku, pociągu, w ulubionym pubie, wybranym sklepie, teatrze, kawiarni, galerii, kinie, jak również w miejscach specjalnie w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej”.

Przed biblioteką w wyznaczonym miejscu uczniowie przez cały miesiąc będą mogli pozostawiać przeczytane już książki oraz czasopisma lub wymieniać je na inne, przyniesione przez kolejnych czytelników.

- rok szkolny 2015/2016
- rok szkolny 2014/2015
- rok szkolny 2013/2014
- rok szkolny 2012/2013

Regulamin korzystania
z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych w SP4

Akcja nakrętkowa nadal trwa

Chciałybyśmy podziękować wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom szkoły za włączenie się w charytatywną akcję
"Nakrętki dla Milenki".
Dzięki uzyskanym środkom z nakrętek, Milenka może być systematycznie rehabilitowana i uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych.
Od września zebraliśmy 2 duże worki nakrętek. Dla nas to niewiele, dla Milenki szansa na dobrą opiekę.

Weronika Siedlecka i Sylwia Dąbkowska z koła czytelniczo-medialnego

Bibliotekę obsługuje program biblioteczny MOL OPTIVUM,
za pomocą którego powstaje elektroniczny katalog.

Katalog biblioteki dostępny jest w Internecie

wejście do zasobów biblioteki

Ułatwienia dla czytelników:

Za pomocą modułu MOL WWW czytelnik może:

wyszukiwać informacje w katalogach i kartotece zagadnieniowej,

przeglądać własne konto wypożyczeń (po podaniu hasła)

przeglądać aktualne zestawienia bibliograficzne tworzone przez bibliotekarza tj. zestawienia lektur.

MOL WWW zapewnia bieżący dostęp do informacji o pozycjach wypożyczonych i przetrzymywanych.

Aktualizacja: 05.11.2017